Як виростити саму ранню цукрову кукурудзу (розсадний спосіб).

Отже Ви вирішили порадувати своїх близьких, а в якості сюрпризу піднести до столу найсвіжіші качани ароматної, відвареної цукрової кукурудзи в той час, поки на прилавках ринків і магазинів ще немає свіжої продукції, або вона є за захмарними цінами? Тоді охоче поділимося з вами парою слушних порад.

Для цієї мети нам знадобляться: насіння цукрової кукурудзи, касети для вирощування (або стаканчики), субстрат, добрива (за потребою) та звичайно ж прийдеться трохи попрацювати. Так, розсадний спосіб більш трудомісткий, але має ряд переваг:
— більш економну витрату насіння;
— розсадний спосіб дозволяє на 2-3 тижні раніше отримати врожай цукрової кукурудзи, і досить істотно збільшує економічну ефективність її вирощування;
— готова розсада і більш ранні терміни дозволяють "обдурити" грунтових шкідників і уникнути їх масового шкідливого впливу на всходи насіння.


При виборі сортів цукрової кукурудзи звертайте увагу на терміни їх дозрівання, це буде необхідно для попереднього розрахунку термінів отримання продукції, інших особливих вимог до сортів і гібридів немає. Ранні сорти цукрової кукурудзи дозволять отримати більш ранню продукцію, пізні - більшу за розмірами та якістью.


Наприклад, сорт ранньої цукрової кукурудзи Оватонна F1 із середнім терміном дозрівання 70 днів, при висадці 2-3х тижневої розсади в першій декаді травня, дозволяє насолоджуватися першими врожаями вже в кінці червня, коли інша рання цукрова кукурудза тільки починає формуватися! Непогано, погодьтеся.

Як виростити саму ранню цукрову кукурудзу (розсадний спосіб). -фото 1

Отже, визначившись з терміном висадки розсади в грунт, розраховуємо дату посіву. Формула дуже проста - висів насіння проводимо за 20-25 днів до передбачуваної висадки розсади.
За цей період рослини виганяються до фази 3-4 листків, перетримувати розсаду довше не доцільно і не бажано.

Для висіву використовуємо заздалегідь приготовані касети на 96 (або 144, 256) осередків, заповнені субстратом (або стаканчики на 100 грам).
Субстрати краще використовувати заводські з добривами, можна і власні торф'яні, знезаражені (Фундазол) і просочені добривами типу "Майстер", "Кеміра". На цій стадії також ефективне застосування гуматів, які дозволяють в подальшому отримати сильні рослини з добре розвиненою кореневою системою.

Далі чекаємо 2-3 тижні, поки рослина досягне фази 3-4 справжніх листків. Наступним етапом буде висадка в грунт.

Як виростити саму ранню цукрову кукурудзу (розсадний спосіб). -фото 2

Висадку проводимо вручну, робимо це дуже акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему, так як на її відновлення йде дорогоцінний час. Добре розвинена розсада без проблем витягується з осередків касети, коренева система до цього часу повинна добре оповити грудку субстрату. Важливо пам'ятати - висаджувати розсаду в грунт слід при прогріванні грунту від 14 оС, і коли вже минула загроза нічних заморозків. Під укриття (плівку або агроволокно) розсаду можна висаджувати на тиждень раніше ніж в грунт. Як правило висадка розсади проходить в похмуру, вологу погоду або ввечері.

Перед посадкою, грунт призначений для розсади, необхідно зволожити. Запам'ятайте - висаджувати розсаду в сухий грунт заборонено! Такий вже закон природи.

Як виростити саму ранню цукрову кукурудзу (розсадний спосіб). -фото 3

Варто зазначити, що серед професіоналів популярне застосування низьких плівкових укриттів у вигляді тунелів і мульчируючої плівки - це дає додатковий захист від заморозків (ефект "термоса") і дозволяє змістити терміни висадки ще на 1-2 тижні раніше. Хоч це і додаткові витрати, зате у вас гарантовано буде сама рання цукрова кукурудза на ринку.


Через пару днів треба буде провести зовнішній огляд розсади, при необхідності зробити вибракування не прижившихся рослин і їх заміну на нові. Перший полив рослин проводимо через тиждень після висадки розсади (можна трохи додати фосфоромістячі добрива для кращого вкорінення рослин).


Надалі технологія вирощування цукрової кукурудзи ідентична безрозсадній.

Сподіваємося що ці поради допоможуть Вам отримати гарний врожай ранньої цукрової кукурудзи та отримати насолоду від результу!

Як виростити саму ранню цукрову кукурудзу (розсадний спосіб). -фото 4