До вашої уваги кращі сорти насіння кавуна американської та голландської селекції.
Кавун - однорічна, однодомна, перехресно-запильна, тепло- і світлолюбна, трав'яниста рослина з сімейства гарбузових. Серед баштанних культур України він найбільш поширений.
Коренева система. Головний корінь проникає на глибину 1-2 м, проте основна маса бічних коренів розташовується в орному шарі 10-30 см. Коренева система має велику всмоктувальну силу, яка здатна використовувати вологу навіть при наявності 6% вологи в грунті. Цим і пояснюється висока посухостійкість рослин.
Стебло. Рослина має довге, повзуче, опущене стебло довжиною 1-4 м, розгалужених на батоги першого, другого і наступних порядків. Стебло опушені довгими пухнастими волосками, які захищають рослину від перегрівання.
Цвітіння відбувається аж до перших заморозків. На рослині зацвітає до 200 чоловічих квіток і до 30 жіночих. Однак плоди зав'язуються тільки з перших 2-4 опилённих, інші квіти і зав'язі опадають. Зав'язування плодів найбільш інтенсивно відбувається в перші 12-14 днів після початку цвітіння.
Плід - несправжня ягода або тиквіна, кулястої, сплюсненої, циліндричної або грушоподібної форми, з гладкою і сегментированной поверхнею. Забарвлення м'якоті в основному червоне і рожеве, але зустрічається і жовте і біле. Вода - головна складова частина кавуна (до 90%). Вміст цукрів 7-12%, які представлені головним чином фруктозою, глюкозою і сахарозою. Крім того, в м'якоті виявлено 6 макроелементів і 11 мікроелементів; вітаміни С, В1, В2, органічні кислоти.
Завдяки вмісту таких цінних для організму людини речовин, кавун широко використовують як дієтичний продукт. Його цілющі властивості високі.
Низький вміст клітковини робить культуру незамінним продуктом при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, так як кавун сприяє виділенню з організму холестерину, дроблення і видалення каменів з нирок, особливо з сечового міхура і сечоводів.
Плоди кавуна рекомендують використовувати як сечогінний засіб при набряках, пов'язаних з серцево-судинними захворюваннями.
Він має здатність виводити з організму рідину і шкідливі токсичні речовини.
Кавун є не тільки хорошим сечогінним, але і жовчогінним засобом, швидко відновлює антитоксичну функцію печінки. Лікувальними властивостями володіє і насіння кавуна. Це прекрасний глистогінний засіб.
Насіння кавуна за розміром формою і забарвленням дуже різноманітні і діляться на дуже дрібні (менше 5 мм), дрібні (6-10 мм), середні (11-15 мм), великі (16-20 мм) і дуже великі (понад 20 мм ). За забарвленням насіння кавуна бувають - білі, кремові, сірі, світло-сірі, коричневі і чорні з рубчиком. Залежно від маси 1000 насінин, насіння кавуна діляться на великі - більше 100 г, середні - 70-99 г і дрібні - 30-69 г. Насіння кавуна видаляють з стиглих плодів і підсушують до вологості 10%. У такому стані воно добре зберігають свої посівні якості протягом 6-8 років.
За тривалістю вегетаційного періоду (від появи сходів до настання біологічної стиглості) сорти та гібриди поділяють на:
Ультраранні | Ранні | Середньостиглі | Середньопізні | Пізньостиглі |
---|---|---|---|---|
до 70 діб | 71-80 діб | 81-90 діб | 91-100 діб | більш 100 діб |
Як уже зазначалося, кавун - жаростійкий і світлолюбна культура, тому для свого зростання і розвитку вимагає багато тепла і сонячного світла.
Висівати насіння кавуна починають коли грунт на глибині загортання (6-8см) прогрівається до 10-12 С. Календарно цей термін настає в наших умовах в третій декаді квітня - першій декаді травня. Більш пізні посіви насіння кавуна знижують врожайність рослин. У роки з посушливою весною, коли висихання верхнього шару грунту настає швидко, закладати насіння кавуна потрібно на 1-2см глибше. Особливо негативно впливає тривале зниження температури нижче 15 С в період цвітіння. Це призводить до обпадання квіток і бутонів, а пилок і товкачик не дозрівають, що сильно ускладнює процес запилення.
Вибирають місце під баштан з підвітряної, сонячної сторони (південні, південно-східні, південно-західні пологі схили). Кавун - культура дуже світлолюбна, на затінених ділянках вона вдається погано, плоди практично не зав'язуються або формуються дрібні, поганої якості.
Хоча рослини столового кавуна є досить засухостійкими, вони витрачають дуже багато води на випаровування через величезну площу листкової поверхні - до 3,6 м2. Середня норма поливу береться з розрахунку 1-2л на рослину в молодому віці, 4-5л в період плодоутворення і цвітіння.
Оптимальна вологість грунту на глибині до 70см для кавуна знаходиться в межах 75-80%, а відносна вологість повітря 40-60%. Зниження вологості грунту до 45% критично для рослин.
Рослини кавуна добре реагують на внесення органічних і мінеральних добрив. Однак, при внесенні підвищених норм органічних добрив, особливо свіжого гною, затримується ріст і розвиток рослин, знижується стійкість їх до хвороб, погіршується якість плодів. Тому свіжий гній тварин використовується під попередню культуру, а під кавун вноситься тільки перегній з розрахунку 6-8 кг на 1 м2, або 0,2-0,4кг в лунку. На 1 м2 площі вноситься аміачної селітри - 10г, суперфосфату 15г і сульфату калію - 10г.
Кавун можна сіяти на різних грунтах, але кращі легкі. Добрими попередниками для нього є озимі, однорічні та багаторічні трави, бобові, кукурудза на силос, цибуля, рання капуста; поганими - огірки і все баштанні, коренеплідні, картопля.
Скоростигле насіння кавуна висівають за схемою 140х70см, 140x140см, 140 + 70x70 см, середньо - і пізньостигле - 210x140, 210x210, 280x210, 210 + 70x70 см.
Норма висіву насіння кавуна залежить від його розміру і гycтоти рослин. У сортів і гібридів кавуна з дрібним насінням норма висіву становить 3-4 кг / га насіння, у великих насіння кавуна - 5-6 кг / га. Сівалки точного висіву дозволяють зменшити вдвічі витрата насіння кавуна.
У фазі 2-3 листків рослини проріджують, залишаючи одне - два краще розвинених в гнізді. На поливних землях в період масового утворення плодів рослини поливають.
На початку цвітіння, для кращого запилення квіток, на поле вивозять бджолині сім'ї з розрахунку 1-2 вулика на 1 га. Для отримання більш раннього врожаю кавун вирощують розсадним способом. Розсаду вирощують в горщиках і висаджують в 25-30 - денному віці, коли мине пора весняних заморозків.
Урожай плодів збирають у біологічній стиглості, коли плоди наберуть відповідної забарвлення і блиску, і почнуть засихати плодоніжки і вусики в пазухах листків.
Насіння кавуна вирощують в зимових і плівкових теплицях, парниках і під малогабаритним плівковим покриттям. Для цього використовують насіння кавуна ранніх сортів і гібридів. Вік розсади 25-30 днів. У зимових теплицях розсаду висаджують в кінці січня - початку лютого, в плівкових - з середини березня - до 10-15 квітня, в залежності від способу обігріву споруд, коли грунт прогріється до температури 20 22 ° С. Схема посадки 70x70см, 140x70см, 100x100см, 160x50-60см.
На початку цвітіння в теплицях або біля них встановлюють вулики з бджолосім'ями. На рослині залишають 2-3 плоди. До утворення плодів температуру в сонячні дні підтримують на рівні 25-27 ° С, в хмарні - 22-25 ° С і вночі 18-20 ° C, грунту - 22-24 ° С, а в період наливу плодів і їх дозрівання - 27-30 ° С, 24-27 ° С, 20-22 ° С і 24-26 ° С відповідно, відносну вологість повітря - 70%. Поливають рослини рідко, коли вологість грунту (субстрату) знижується до 60%. Відразу після поливу споруди провітрюють.
Надмірна вологість в цей період призводить до ураження рослин хворобами, затримує дозрівання плодів і зниження вмісту цукру в них. Плоди, які почали наливатися, поміщають в сітки і підв'язують. У парники розсаду кавуна починають висаджувати з середини березня з розрахунку 1-2 рослини під парникову раму.
Під малогабаритне плівкове покриття висаджують на 15-20 днів раніше, ніж у відкритий грунт.
Нагадуємо - Купити насіння кавуна Ви можете зробивши замовлення посадкового матеріалу в нашому інтернет-магазині.
До вашої уваги кращі сорти насіння кавуна американської та голландської селекції.
Насіння кавуна купити в Україні Києві, насіння кавуна поштою, недорого насіння кавуна, американське і голландське насіння кавуна, насіння кавунів Київ, ціни на насіння кавуна - все це ви знайдете на сторінках нашого сайту.
Багатих врожаїв!