В Украине может возникнуть дефицит гречки – эксперт

Українські аграрії відмовляються сіяти гречку, оскільки у нас стався обвал цін на цю крупу.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич.

«В нас стався обвал цін на гречку за рахунок ввезення на територію України сировинної гречки з Росії, переробка якої на крупу вже йде в Україні. Головна проблема, що стосується гречки, в тому, що навесні фактично переважна більшість виробників гречки, які залишилися в Україні, відмовляються її сіяти», - зазначив І. Томич.

В Україні може виникнути дефіцит гречки -фото

Експерт додав, що якщо гречку не посіють, то можуть наполовину скоротити площі посівів і, отже, буде її дефіцит.

«Відповідно до наших потреб ми можемо мати від свого врожаю тільки 50% необхідної гречки від загальної потреби. У нас і так в цьому році по балансу був би дефіцит гречки», - підкреслив І. Томич.

Президент Асоціації фермерів припустив, в разі якщо не буде цієї лавини, стихії російської гречки (ввезення в Україну сировини гречки з РФ. - ред.), або будуть інші різні обставини, то можна очікувати восени 2019 роки таку «біду» з злетом цін на гречку, як колись ми мали ціну на гречку по 40-50 грн за кілограм. Ми можемо знову наступити на ті ж граблі.

В Україні може виникнути дефіцит гречки -фото2

«Гречка в Україні може подорожчати. Поки дешевою гречкою нас зараз рятує Росія. Російська гречка по 12 гривень не дає шансів нашим виробникам сіяти її в необхідних кількостях. Цим самим добивають нашого виробника. Якщо у нас гречку не посіють, а з Росії вона може не прийти, то гречка відразу ж подорожчає. Це віддалений прогноз. Зараз же люди тихо сидять і за гречку не кричать, бо не 30 і не 40, а 12-15», - резюмував І. Томич.

Людмила Вербицька c Голос.UA